Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Pressiteade
12. juuni

Riigikogu põhiseaduskomisjon hakkab oma tänasel istungil arutama valimisseadustele tehtud muudatusettepanekuid, mis pakuvad muu seas ka põhimõttelist lahendust erakondade rahastamisprobleemidele.

Sotsiaaldemokraadid ootavad komisjoni positiivset suhtumist oma ettepanekule, mis ei luba erakondadel valimiskampaaniate käigus kulutada üle 400000 euro. „Valimiskuludele ülempiiri seadmine on kõige tõhusam erakondade rahaasjade korrastamise viis. Kui valimiskuludele kehtib lagi, väheneb selgelt parteide vaheline „võidujooks“ ja kaob ka kiusatus võtta vastu kahtlasi annetusi,“ ütles põhiseaduskomisjoni liige Kajar Lember.

„Hiljutise skandaali haripunktis tunnistas Reformierakonna esimees Andrus Ansip riivamisi ning Isamaa ja Res Publica Liidu esimees Urmas Reinsalu otsesõnu ülempiiri sisseseadmise vajadust. Loodame, et parteijuhtidel oli tõsi taga ja nad ka tegelikkuses soovivad erakondade rahastamise reegleid muuta,“ lisas Lember.

Sotsiaaldemokraatide teise ettepaneku järgi tuleb kehtestada kord, mis kohustab erakondade rahastamise järelevalve komisjoni tellima sõltumatu auditi, mis hindaks parteide tegelikke valimiskampaania kulutusi. „Olukord, kus üleval on kahtlused, et osa erakondade kampaaniakuludest pole ausalt deklareeritud, vajab kindlasti muutmist. Sõltumatu auditi rakendamine valimiskampaaniate jälgimiseks on tõsine samm avatud poliitika suunas,“ märkis Lember.

Täiendav info:
Kajar Lember
53333214

 

 

Tagasiside