Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Pressiteade

7. november
 
 
 
Sotsiaaldemokraat Heljo Pikhofi kinnitusel langetas riigikogu sotsiaalkomisjon täna üksmeelse otsuse mitte toetada valitsuse ettepanekut kärpida tulevast aastast viljatusravi võimalusi.
 
„Opositsioonisaadikud teatasid juba üle-eelmisel nädalal, et nad ei ole nõus muutma kunstliku viljastamise ja embrüokaitse seadust nii, et lastetutele paaridele hüvitatakse edaspidi vaid kolm kehavälise viljastumise katset,“ rääkis Pikhof. „Mul on väga hea meel, et tänaseks jõudsid kõik komisjoni liikmed samale seisukohale. Ennekõike on see hea uudis väiksema sissetulekuga inimestele, kelle võimalused lapsi saada ei tohi kahaneda. Väga paljud pered ei jõua kallist lastetusravi ise kinni maksta.“
 
Sotsiaalkomisjoni otsus tähendab ühtlasi seda, et 2012. aasta riigieelarves jääb viljatusraviks eraldatav summa suure tõenäosusega tänavusele tasemele. Sotsiaalministeeriumi algse kava kohaselt pidanuksid väljamaksed kunstlikule viljatusravile kahanema tuleval aastal 141520 euro ulatuses. „Ministeeriumi kohus peaks olema seista hoopis lastetusravi laiendamise eest,“ lisas Pikhof.
 
Täiendav info:
Heljo Pikhof
5119637
Tagasiside