Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Pressiteade
19. september

Sotsiaaldemokraatlik Erakond tahab täna algatatud seaduseelnõuga anda lastevanematele võimaluse kasutada vanemahüvitist paindlikult kuni lapse 8-aastaseks saamiseni.

Sotsiaaldemokraatide esitatud vanemahüvitise seaduse muudatused lubavad emadel ja isadel võtta vanemahüvitise päevi välja neile sobival ajal kuni lapse 8-aastaseks saamiseni või esimese kooliaasta lõpuni.

„Tänane süsteem on liialt jäik ega toeta töö-ja pereelu ühitamist. Lapsevanemad peaksid saama ise otsustada, millal ja kui suurel määral kasutada riigi poolt hüvitatud päevi lapse kasvatamiseks,“ ütles Heljo Pikhof.

„Vanemad võivad ühel osal nädalast olla kodus ja kasvatada last ning teisel nädala osal töötada. Vanemahüvitust võib näiteks osaliselt välja võtta ajal, mil laps harjub lasteaiaga või läheb esimesse klassi,“ selgitas Pikhof . „Samas saavad kõik need, kes ei soovi vanemahüvitise perioodi hajutada, jätkuvalt oma lapsega poolteist aastat kodus olla.“

Paindlik süsteem lihtsustab Pikhofi sõnul naiste tööturule naasmist ja suurendab nende konkurentsivõimet tööjõuturul. 2014. aastal jõustuv eelnõu ei too riigile lisakulusid, vaid hoopis hajutab kulutused pikemale ajaperioodile.

Täiendav info:
Heljo Pikhof
5119637

 

 

 

Tagasiside