Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Pressiteade

14. oktoober

 

 

Sotsiaaldemokraat Heljo Pikhofi sõnul näitas tänane arutelu Riigikogus kujukalt, et valitsusliidule ei lähe üldse korda üksikvanemate lapsed, kellest ligi pooled elavad vaesuses.

Reformierakonna ning Isamaa ja Res Publica saadikud hääletasid maha sotsiaaldemokraatide eelnõu, mille järgi oleks vanemahüvitise lagi langenud kolmelt keskmiselt palgalt kahe keskmise palgani ja üksikvanema lapse toetus kasvanud 300 kroonilt 1050 kroonini.

„Terve debati vältel klammerdusid koalitsioonipoliitikud vanemahüvitise ülempiiri külge, kuulutades selle pühaks ja puutumatuks. Täiesti külmalt vaadati mööda laste vaesusest ja sellest, et suures vaesusriskis on just üksikvanemaga pered,“ märkis Pikhof. „Meie väikeses riigis on täna hinnanguliselt 42 000 last, kes elavad vaesuses või suisa süvavaesuses. Need on Eesti riigi võõraslapsed, kelle toimetulek on paremerakondadele ükskõik.“

Pikhofi sõnul on riigi poliitika suunatud samal ajal pigem nende perede toetamisele, kes endaga niigi hästi hakkama saavad. Ka hiljutine OECD poolt tehtud Eesti sotsiaalpoliitika analüüs osutas, et sotsiaaltoetusteks eraldatav raha jõuab tõeliste abivajajate asemel hoopis päris heal järjel olevate inimeste taskusse, lisas ta.

 

Täiendav info:

 

Heljo Pikhof

5119637

 

 

Tagasiside