Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Pressiteade
19. september

 

Sotsiaaldemokraadid algatasid täna riigikogus seaduseelnõu eesmärgiga kergendada lapsevanemate toimetulekut juhul, kui perre sünnivad kaksikud või kolmikud.

Sotsiaaldemokraatide eelnõu annab mitmike sünni korral mõlemale vanemale õiguse jääda lapsehoolduspuhkusele ning saada ka vanemahüvitist. Lisaks tahavad sotsiaaldemokraadid kehtestada uue peretoetuse liigi – kolmikuid kasvatava pere toetuse.

„Kui perre sünnivad mitmikud, toob see rõõmu kõrval kaasa ka mitmekordse koormuse, mis on sageli väga kurnav ja võib ühele vanemale käia üle jõu. Kehtiv vanemahüvitise kord vaatab aga sellistest peredest täiesti mööda – nad ei saa ei rohkem raha ega ka pikemat hüvitise maksmise aega,“ selgitas Heljo Pikhof.

Seetõttu tuleb vanemahüvitise seadust muuta Pikhofi sõnul nii, et ühele vanemale makstakse hüvitist 435 päeva ja teisele kuni lapse aastaseks saamiseni.

Samuti tuleb sisse seada kolmikuid või enamaid mitmikuid kasvatava pere toetus, mis aitab peredel paremini toime tulla ja hoiab ära vaesuspiirile langemise, lisas Pikhof. Sotsiaaldemokraatide ettepaneku kohaselt hakkaks riik perele, kus sirguvad kolmikud, maksma igas kuus 172,62 euro suurust täiendavat toetust.

„Meie algatus on suunatud enam kui 3000 mitmiku perele, et leevendada nende koormat ning lubada mõlemal vanemal beebidega kodus olla,“ ütles Pikhof, kes töötas vanemahüvitise seaduse, riiklike peretoetuse seaduse ja töölepingu seaduse muudatused välja koos Helmen Kütiga.

Täiendav info:
Heljo Pikhof
5119637

 

 

Tagasiside