Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Pressiteade
6. märts

Sotsiaaldemokraat Heljo Pikhof esitas täna riigikogus arupärimine sotsiaalminister Hanno Pevkurile saamaks teada, miks ei ole valitsus mitte midagi ette võtnud laste vaesuse leevendamiseks.

„Õiguskantsleri büroo ülevaate põhjal elab Eestis absoluutses vaesuses või vaesusriskis üle 63000 lapse. Viimaste aastate keerulistes majandusoludes on vaesust ühiskonda juurde tulnud – kõige enam on seetõttu halvenenud meie laste olukord,“ rääkis Pikhof. „Paraku pole valitsus astunud mitte ühtegi sammu vaesusriskis perede toetamise suunas. Laste vaesusega võitlemine nõuab aga kiiret tegutsemist, et vähendada kahju, mida puuduses elamine kasvueas lastele tekitab.“

Pikhof küsib sotsiaalministrilt nii hinnangut Eestis süvenevale varanduslikule ebavõrdsusele kui ka seda, kas minister peab lastetoetuse mahaarvamist toimetulekutoetusest õiglaseks. „Lastega perede vaesusriski põhjused on ammu teada. Millal on riigikokku oodata kompleksprogrammi, mille abil leevendada laste vaesust,“ pärib Pikhof. Pevkuril tuleb samuti öelda, kas kehtiv elatisraha maksmise kord ikka lähtub laste huvidest.

Täiendav info:
Heljo Pikhof
5119637

 

 

Tagasiside