Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Pressiteade
7. november

 

Valitsusliidu saadikud hääletasid täna riigikogus maha sotsiaaldemokraatide algatatud seaduseelnõu, mis taotles kümmekond aastat muutumatuna püsinud lapsetoetuse kolmekordistamist.

„Võimuliit tegutses ootamatult kalgilt, näidates, et lastega perede mured jätavad neid ükskõikseks. Samas muutub perede ostujõu languse taustal kõigi laste toetuse tõstmine iga päevaga üha aktuaalsemaks,“ ütles sotsiaalkomisjoni liige Heljo Pikhof.

Pikhofi sõnul on valitsuserakonnad terve suve ja sügise löönud kõvasti lokku lastetoetuste „reformi“ kohal, mis tegelikkuses valmistab kümnetele tuhandetele peredele suure pettumuse. „Kui enamike laste jaoks on kavas külmutada senine, 19 eurone toetus, siis alla vaesuspiiri elavate peredele lastele soostub valitsus järgmise aasta juulist juurde andma vaid kümmekond eurot, mida on ilmselgelt liialt vähe,“ lausus Pikhof. Tema kinnitusel toovad Reformierakond ja IRL oma eelnõuga sotsiaaltoetused peretoetuste seadusesse.

Sotsiaaldemokraatide ettepanek tõstaks pere esimesele ja teisele lapsele makstava toetuse 19,18 eurolt 57,54 euroni. See samm vähendaks vaesuses elavate laste arvu, toetaks kõigi laste täisväärtuslikku arengut ning aitaks kaasa nii sündivuse tõusule kui perede kindlustunde kasvule.

„Me ei kaota lootust. Me esitame oma ettepanekut seni, kuni ta ükskord seaduseks saab. Nii paraneb 160000 Eesti pere majanduslik olukord,“ sõnas Pikhof.

Täiendav info:
Heljo Pikhof
5119637

 

 

 

Tagasiside