Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Pressiteade
17. september

Sotsiaaldemokraatide nõudmisel tuleb keskkonnaminister Keit Pentus-Rosimannusel anda riigikogu ees aru valitsuse segaste rahaasjade kohta.

„2012. aasta riigieelarvega kinnitas riigikogu keskkonnaministeeriumi läinud aasta kulutuste suuruseks 476 miljonit eurot. Rahandusministeeriumi koostatud riigi majandusaasta 2012. aasta koondaruanne nimetab seda summat esialgseks, märkides tegelikuks kulude täitmiseks 244,5 eurot,“ märkis Eiki Nestor. „Teisisõnu suutis keskkonnaministeerium kasutada napilt üle poole talle ette nähtud kuludest. Sama aruanne võrdleb tegelikku kulude täitmist mitte riigikogus vastu võetud eelarvega, vaid numbriga 277,5 miljonit eurot, mida nimetatakse „lõplikuks eelarveks.“

Nestori sõnul peavad riigi rahaasjad olema korras ja täpsed. Keskkonnaministeeriumi eelarve tekitab aga hulgaliselt nii sisulisi kui riigiõiguslikke küsimusi. “Kui riigikogu võtab vastu esialgse eelarve, siis kellel on Eesti riigis on õigus vastu võtta lõplik eelarve. Ja kuna ministeeriumile eraldati 476 miljonit ja ära kasutati 277 miljonit siis, siis on avalikkusel õigus teada, mis jäi tegemata,“ ütles arupärimise üle andnud Nestor.

Sotsiaaldemokraadid küsivad Pentus-Rosimannuselt muuseas ka seda, kas ta vastutab esialgse või hiljem „ei tea kelle“ poolt kinnitatud eelarve täitmise eest.

Täiendav info:
Eiki Nestor
5183432

 

 

Tagasiside