Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Pressiteade

11. mai

 

Viis riigikogu saadikut nõuavad, et majandus-ja kommunikatsiooniminister Juhan Parts lõpetaks ära häbiväärse olukorra mandri ja Hiiumaa vahelises praamiliikluses.

Partsile arupärimise esitanud riigikogu liikmed tahavad, et Parts selgitaks parlamendi ees, mida riik kavatseb ette võtta praeguses täbaras seisus, kus praamiliiklus Rohuküla – Heltermaa liinil on juba 6. mai õhtust tõsiselt häiritud.

„Olukord on väga tõsine. Hiidlaste usk riigi võimekusse on selgelt kõikuma löönud, sest riik on olnud siin väga saamatu,“ märkis sotsiaaldemokraat Kalev Kotkas.

Koos erakonnakaaslaste Hannes Rummu ja Eiki Nestori ning keskerakondlaste Ain Seppiku ja Kalle Laaneti osutab Kotkas tõsiasjale, et Heltermaa sadama uue kai ehitamise ja akvatooriumi süvendamise tellis riik. „Riigil lasub ka kogu vastutus võimalike projekteerimisvigade, ebakvaliteetse süvendustöö ja sadama ohutuse eest,“ leiavad arupärijad.

Muu seas küsivad nad Partsilt, kes vastutab Hiiumaa mainele ja majanduselule tekitatud kahju eest ja kuidas kavatseb majandus-ja kommunikatsiooniministeerium tagada Hiiumaa liinil praamiliikluse tulevaste madalate veeseisude ajal.

Täiendav info:
Kalev Kotkas
5037976

 

 

Tagasiside