Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu sotsiaalkomisjoni aseesimees Kadi Pärnits on imestunud, et majandusminister Edgar Savisaar tunnistas eilses Riigikogu infotunnis, et valitsusel pole välja pakkuda ühtegi lahendust toasooja hinnatõusu hüvitamiseks.

Nimelt tõuseb järgmise aasta juulikuus soojusenergia käibemaks 5 protsendilt lausa 18-le. “See toob kaasa toasooja tohutu hinnatõusu. Eilses Riigikogu infotunnis tunnistas Savisaar, et valitsus on probleemist teadlik, kuid ühtki lahendust kuidas hinnatõusu hüvitada, tal välja pakkuda pole. See on valitsuse poolt vastutustundetu käitumine,” ütles Pärnits. “Ma ei tea, kuidas meie pered täiendava hinnatõusuga hakkama saavad. Eeskätt saab just vähem kindlustatutel olema raske suurenenud
arveid kinni maksta.”

Lahenduse välja pakkumine on majandusministri otsene ülesanne ja sellega on kiire, sest riigieelarvet menetletakse just praegu. Hetkel on sotsiaaldemokraadid teinud ettepaneku soojatootjatele soojusenergia käibemaksu tõus kompenseerida, et hinnatõus ei jääks inimeste ja kohalike omavalitsuste õlgadele. SDE ettepaneku hääletas valitsuskoalitsioon aga maha.

Tagasiside