Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu sotsiaalkomisjoni aseesimees Kadi Pärnits avaldas kahetsust, et täna otsustas sotsiaalkomisjon toetada valitsuse esitatud eelnõud, mis näeb ette töötajate usaldusisikute tagatiste vähendamist.

Puudub igasugune vajadus ja sisuline põhjendus, miks töötajate esindajatele seadusega sätestatud tagatisi vähendatakse. Nii näiteks on seni töötajate usaldusisikul õigus töötajate esindamiseks saada vaba aega vähemalt 4 kuni 16 tundi nädalas sõltuvalt töötajate esindajate arvust ja üle 500 töötaja esindamise puhul on õigus töötajaid esindada kogu töönädala keskel.

Valitsuskoalitsiooni seisukoht on, et piisab, kui seadus annab aega usaldusisiku tööks „piisavalt ja mõistlikult”. „Küsimuse peale, kes ütleb, milline on piisav ja mõistlik aeg töötajate esindamiseks, palus Aab pöörduda usaldusisikutel kohtusse,” märkis Pärnits. „Valitsusel tuleks käituda tänases tööturu olukorras risti vastupidi. Et meie inimesed tuleksid Eestisse tagasi tööle, ei tohiks vähenda töötajate tagatisi, vaid neid juurde anda.”

Pärnits ütles, et see on kõigi aegade kõige töötajavaenulikum valitsus. „Nad on ammu plaaninud ka eelnõusid, kus palka makstaks ja puhkust antaks „piisavalt ja mõistlikult”. Tekib küsimus, kas siis peavad töötajad ka puhkust ja palka nõudma kohtu kaudu ,” lisas Pärnits.

Tegemist on tööandjate ettepanekutega, mida kaitses sotsiaalminister Jaak Aab. Eelnõud toetasid kõik erakonnad peale sotsiaaldemokraatide.

Lisainfo:
Kadi Pärnits
Riigikogu sotsiaalkomisjoni aseesimees
5513572

Teate edastas:
Piret Pert
SDE pressiesindaja
5252001

Tagasiside