Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Pressiteade
10. oktoober

Sotsiaaldemokraatide ja demokraatide ühendusse kuuluvate saadikute nõudel tuleb majandusminister Juhan Partsil anda riigikogu ees ülevaade elektri hinnatõusu kohta ja põhjendada, miks riik on jätnud elektrituru avanemise eel sajad tuhanded inimesed teadmatusse.

„Elektriturg avaneb pisut enam kui 80 päeva pärast. Me ei saa kuidagi leppida sellega, et täna on suur osa Eesti elanikest teadmatuses ja segaduses. Nad ei tea, mida teha, millise elektrimüüjaga leping sõlmida ja milline elektripakett valida. Infot turu avanemise kohta leiab vaid internetist,“ ütles majanduskomisjoni aseesimees Urve Palo.

Seepärast küsivad arupärijad Partsilt, kuidas jõuab info nende tarbijateni, kes ei kasuta internetti ja kes nõustab neid erinevate elektripakettide valikul. Ministril tuleb anda hinnang ka sellele, kas Eesti Energia agressiivsed müügivõtted on ikka kooskõlas vaba konkurentsi reeglitega.

Samuti peab Parts, kelle erakond lubas valimiste eel kodukulud alla viia, ütlema, kas ta 2011. aasta alguses teadis, et alates 1. jaanuarist 2013 hakatakse Eestis elektrit ostma vabaturult. „Kas teie jaoks oli üllatus, et Eesti Energia uutes elektripakettides on elektri põhitariif 50-80 protsenti kallim kui täna? Mitu protsenti kerkivad inimeste elektriarved 2013. aasta jaanuaris? Kas ja kuidas on plaanis leevendada eluasemekulude kallinemine vähekindlustatud peredele,“ seisab sotsiaaldemokraatide ja demokraatide ühenduse arupärimises.

„Seda, et Eesti läheb üle avatud elektriturule ja et meie amortiseerunud elektrivõrgud vajavad investeeringuid, oleks minister pidanud teadma juba paar aastat tagasi, mil valmistati ette suurejoonelist valimiskampaaniat. Kas tegu oli asjatundmatuse või teadliku inimeste petmisega?,“ märkis Palo.

Täiendav info:
Urve Palo
5177912

 

Tagasiside