Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Pressiteade
24. oktoober

Sotsiaaldemokraatide nõudel tuleb majandusminister Juhan Partsil riigikogu ees selgitada, mis kasu loodab Eesti riik saada Jordaaniasse, Marokosse ja Ameerika Ühendriikidesse tehtud ning tehtavatest Eesti Energia investeeringutest.

Ministrile arupärimise esitanud sotsiaaldemokraatide hinnangul tekitavad Eesti Energia maailmavallutuslikud plaanid koos juba tehtud investeeringutega mitmeid küsitavusi, mis vajavad selgeks rääkimist.
„Parts on öelnud, et Eesti Energia huvi Jordaanias on tehnoloogia eksportimine. Miks siis ei müü Eesti Energia Jordaaniasse tehnoloogiat, vaid kavandab elektri tootmist? Mis kasu loodab Eesti riik sellest saada?,“ ütles Sotsiaaldemokraatliku Erakonna aseesimees Urve Palo.
Samuti tuleb ministril öelda, miks ostab Eesti Energia Utah osariigis kokku maid ja põlevkivivarusid, kui tegelik plaan on müüa tehnoloogiat. Samas pole täna töökindlat uut tehnoloogiat veel olemas.
„Eesti Energia on investeerinud nii Jordaaniasse kui ka USAsse. Üksnes eeltööd lähevad maksma üle miljardi krooni,“ märkis Palo. „Seetõttu küsime, kui palju ja millal loodab Eesti Energia teenima hakata, kui suur on investeeringute kogumaksumus ning kust see raha tuleb.“

Täiendav info:
Urve Palo
5177912
 

Tagasiside