Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Pressiteade
20. juuni

 

Sotsiaaldemokraatide ja demokraatide ühenduse liikmete nõudmisel tuleb välisminister Urmas Paetil riigikogu ees selgitada, millised on väljavaateid Eesti ja Venemaa vahelise lihtsustatud piiriületuslepingu sõlmimiseks.

„Vene ja Läti riik on omavahel lihtsustatud piiriületuses kokku leppinud, mis tähendab, et alates 6. juunist saavad kohalikud elanikud 50 kilomeetri raadiuses taotleda piiriluba ja viisavabalt teist riiki külastada,“ märkis Inara Luigas. Kuigi Schengeni konventsiooni muudetud sätted annavad Luigase sõnul ka Eestile võimaluse sõlmida Vene Föderatsiooniga kahepoolne leping piiriliikluse korraldamiseks, otsustas Eesti valitsus 2008. aastal läbirääkimisi mitte alustada.

„Samas on välisminister Urmas Paet korduvalt toonitanud, et vaatame Läti arenguid ja kui naabritel läheb hästi, siis pöördume selle teema juurde tagasi,“ sõnas Luigas. „Küsime ministrilt, kas ta on valmis alustama Venemaaga kõnelusi Eesti-Vene lepingu sõlmimiseks. Kui kokkuleppeni jõutakse, saaksid ka meie piiriäärsed elanikud tulevikus viisavabalt naaberriigis käia.“

Paet peab samuti vastama küsimustele, mis puudutavad koostööd Lätiga ja Kagu-Eesti omavalitsustega ning kodanikeühendustega. Kui suured võivad olla lepingust tulenevad rahalised kohustused ja kas valitsus on arutanud nende katmist euroliidu struktuurifondide vahenditest, pärivad arupärijad.

Täiendav info:
Inara Luigas, 5168422

 

 

Tagasiside