Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Eelmisel nädalal koalitsiooninõukogus lahvatanud tüli on viinud selleni, et senini pole heakskiitu saanud maaelu arengukava aastateks 2007-2013, mistõttu võib juhtuda, et põllumeestel jääb saamata selle dokumendi alusel makstav iga-aastane toetussumma ligilähedaselt 2 miljardit krooni.

Maaelu arengukava, mis pidi olema vastu võetud hiljemalt eelmise aasta detsembriks on jätkuvalt valitsuskoalitsiooni poliitikute omavahelise kraaklemise objektiks. „Selle jätkumisel see valitsuskoalitsioon seda tähtsat dokumenti heaks ei kiida,” kritiseeris SDE esimees Ivari Padar.

Antud dokument on oluline alusdokument Eestis makstavatele põllumajandustoetustele. Tema vastuvõtmata jätmine seab ohtu kõikide toetuste maksmise 2007. aastal.

„Valitsuskoalitsiooni tühikraaklejad peavad endale aru andma, et vaatamata sellele, et valimised toimuvad 4. märtsil, on loodusel oma ringkäik ja kevadel tuleb põllule minna. Eriti kummastab, et selle tähtsa dokumendi vastuvõtmisel ei ole suutnud piisavalt koostööd teha ka valitsusliidu ühe osapoole – Rahvaliidu – ministeeriumid. Nii seisis antud dokument pikalt rahandusministeeriumi kooskõlastamise taga. Ometi on nii Tuiksoo kui Sõerd ühe erakonna ministrid,” kommenteeris Padar.

Ta lisas, et olukord on tüüpiline kinnitus tänase põllumajandusministeeriumi poliitilise juhtkonna käitumisele, kes sisuliste asjadega tegelemise asemel on valinud palagani ja läikivate esemete jagamise.

Tagasiside