Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Pressiteade
30. jaanuar

 

Sotsiaaldemokraadid andsid täna uuesti riigikogu menetlusse kodakondsuse seaduse muutmise eelnõu, mille eesmärgiks on jätta Eesti pass alles Kohtla-Järvel elavale 13-aastasele tüdrukule.
 

Sama eelnõu kukkus teisipäeval riigikogu menetlusest välja kõigest ühe häälega. „Ma väga loodan, et seekord koalitsioonisaadikud vaevuvad süvenema probleemi sisusse ja hääletavad inimliku lahenduse poolt. Ühtlasi tahan tänada presidenti, kes palus jätta Eesti kodakondsus alles mitte milleski süüdi olevale tütarlapsele, “ ütles Jevgeni Ossinovski.

President Toomas Hendrik Ilves teatas sel nädalal, et Eesti riik peaks säilitama neiule Eesti kodakondsuse seniks, kuni ta saab täisealiseks, mil ta saab loobuda Vene Föderatsiooni kodakondsusest. Antud juhtum hakkas hargnema 2009. aastal, kui lapse ise võttis oma tütrele Vene Föderatsiooni kodakondsuse, teadmata, et Eestis on topeltkodakondsus keelatud.

Ossinovski sõnul on topeltkodakondsuse probleem laiem, puudutades sadu perekondi. Näiteks võttis riik sel põhjusel 2013. aastal Eesti kodakondsuse ära 90 inimeselt, kelle seas oli 23 alaealist.

Sotsiaaldemokraadid tahavad täiendada seadust sättega, mille kohaselt ei võeta Eesti kodakondsust ära neilt isikutelt, kes tõendavad, et ei saa endast mitteolenevatel põhjustel teise riigi kodakondsusest loobuda.

Täiendav info:
Jevgeni Ossinovski
5545420

 

 

Tagasiside