Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Pressiteade
5. detsember

Riigikogu liige Jevgeni Ossinovski peab lubamatuks olukorda, kus rahandusministeerium nõuab oma ametnikelt eesti keele oskust tasemel, mida ei ole Eestis võimalik mitte kuidagi saavutada.

„Rahandusministeeriumi ametijuhenditest selgub, et enamikel ametikohtadel on nõutav eesti keele oskus tasemel C2. Samas ei ole sellel tasemel võimalik teha tasemeeksamit. See tähendab, et nende nõuete tõttu ei saa suur hulk Eestis elavaid inimesi ministeeriumisse tööle tulla, ehkki tegelikult võivad nad eesti keelt kõrgtasemel osata,“ märkis Ossinovski.

Loomulikult peavad ministeeriumi töötajad valdama riigikeelt, ent kõrgtasemel eesti keele oskus tähendab Eestis C1 keeletaset. Seepärast ei korraldata ka C2 tasemeeksameid ning nii kõrget keeletaset ei tohiks nõuda ühelgi ametikohal, selgitas Ossinovski. Kindlasti tekitab küsimusi ka asjaolu, et rahandusministeerium on kehtestanud C2 keelenõude nii ministri abile kui ka ministri autojuhile, hindamata töötajate reaalset töö iseloomu ning keelekasutusolukordi, lisas ta.

„Olukord, kus kunstlikult kõrgete keelenõuete tõttu ei saa osa inimesi põhimõtteliselt rahandusministeeriumisse tööle tulla, ei ole kuidagi kooskõlas võrdse kohtlemise printsiibiga ning jätab suure hulga eestimaalaste potentsiaali riigiteenistuses rakendamata. Kas tegu pole mitte ühe põhjusega, miks meie ministeeriumites töötab imevähe mitte-eestlasi?“ rääkis Ossinovski.

Sotsiaaldemokraadist saadik küsitles eile riigikogus samal teemal rahandusminister Jürgen Ligi, kes lõpuks tunnistas, et asi vajab uurimist.

Ossinovski saatis haridus- ja teadusministeeriumile ettepaneku keelenõudeid reguleeriva määruse täiendamiseks, et sarnaseid juhtumeid tulevikus ära hoida.

Täiendav info:
Jevgeni Ossinovski
5545420
 

 

 

Tagasiside