Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Pressiteade

10. veebruar

 

Sotsiaaldemokraat Jevgeni Ossinovski esitas täna peaminister Andrus Ansipile kirjalikud küsimused saamaks teada, miks on valitsus läinud võltsimisvastast kaubanduslepingut ehk ACTAt heaks kiites täielikult mööda riigikogust.

„Küsisin parlamendi infotunnis valitsusjuhilt ACTA riigisisese menetluse kohta. Kahjuks üritas Ansip vastamise asemel reformierakondlaste meelt lahutada, solvates ACTA pärast mures olevaid kodanikke,“ selgitas Ossinovski. „Seejuures jäid olulised küsimused ACTA menetluse kohta vastuseta. Peaministri dotseeriv kõnepruuk ja kinnitused, et ta võib isiklikult ACTA eest vastutada, ei ole kindlasti demokraatlikule õigusriigile kohased.“

Ossinovski pärib peaministrilt, mis põhjusel ei ole valitsus ACTAt kui olulise majandusliku mõjuga lepingut esitanud arvamuse saamiseks riigikogu Euroopa Liidu asjade komisjonile. Samuti peab Ansip teatama, kes Eesti ametnikest või poliitikutest andis Eesti Euroopa Liidu esinduse diplomaadile mandaadi kiita ACTA Euroopa Liidu tasemel heaks.

Sotsiaaldemokraatliku Erakonna fraktsioon arutab eeloleval kolmapäeval ACTAt koos erinevate huvigruppide esindajatega.

 

Täiendav info:

Jevgeni Ossinovski

5545420

 

 

Tagasiside