Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Pressiteade

18. detsember

Homme toimub Riigikogus olulise tähtsusega riikliku küsimuse arutelu peretoetuste mõjust sündivusele ja laste arengule.

Olulise tähtsusega riikliku küsimuse arutelul teeb Tartu Ülikooli sotsiaalpoliitika vanemteadur Mare Ainsaar ettekande “Miks on Eestil vaja lapsetoetusi”. Sündivust mõjutavatest teguritest laiemalt räägib Tallinna Ülikooli Rahvusvaheliste ja Sotsiaaluuringute Instituudi vanemteadur Marge Unt.

Riigikogu Sotsiaaldemokraatliku Erakonna fraktsiooni poolse kaasettekandega esineb Riigikogu liige Urve Palo. „Peredel on vajaka kindlustundest, millest annab märku asjaolu, et sünnitusikka jõudnud 1970ndate ja 1980ndate aastate rohkearvuline põlvkond saab soovitust vähem lapsi. Kui peredesse ei sünni esimesi lapsi, jäävad sündimata ka teised ja kolmandad.”

„Selget ootust universaalse lapsetoetuse suurendamisele kinnitab Emori novembris üle Eesti läbi viidud uuring, mille põhjal toetab ainult kaks protsenti küsitletutest universaalset lapsetoetust praeguses summas 19 eurot ja 18 senti kuus. Praegusest vähemalt kaks korda suuremat universaalset lapsetoetust pooldab 80 protsenti vastanutest, selles küsimuses on võrdlemisi üksmeelsed nii pereinimesed, mehed ja naised, nii suurema kui ka väiksema sissetulekuga inimesed,” lisas Urve Palo.

Riigikogu sotsiaalkomisjoniliige Heljo Pikhofi ütles, et „meil on olemas Laste ja perede arengukava aastani 2020, kus on sõnaselgelt öeldud – iga sent, mis täna lastesse panustame, toob meile hiljem tagasi – nii rahvastiku tervise, hariduse ja lõppkokkuvõttes majandusarengu näol. Nii arengukava kui uuringud ja Põhjamaade kogemus kõnelevad sellest, et sündimus on suhteliselt kõrge ja laste vaesus madal just neis riikides, kus kõigile makstakse ühtviisi ja tuntavaid peretoetusi ning riik teeb omalt poolt mis suudab, et pakkuda lastele vajalikke teenuseid. Kõik see aitab ühitada vanemate töö- ja pereelu ning hoiab ära laste sildistamise.”

Lisainfo:

Urve Palo

5177912

[email protected]

 

 

Tagasiside