Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Pressiteade
14. mai

 

Sotsiaaldemokraatide kinnitusel ei tohi vanemapensioni ideed ära rikkuda eelnõusse lisatud sättega, mis kohtleb täiesti erinevalt enne ja pärast 2013. aasta 1. jaanuarit sündinud laste vanemaid.

„Kindlasti on mõistlik, kui pensioni maksmisel arvestatakse ka laste kasvatamisega. Kehtiv kord arvestab pensioni määramisel lastega, kui need on sündinud enne 1991. aastat. Uus seadus kaotab selle ebavõrdsuse ära ja näeb pensionilisa ette ka hiljem sündinud laste vanematele. Pensionilisa maksmisel on üldiseks tingimuseks, et last on kasvatatud vähemalt kaheksa aastat,“ selgitas Sotsiaaldemokraatliku Erakonna fraktsiooni aseesimees Eiki Nestor.

Sotsiaaldemokraadid ei saa aga Nestori sõnul kuidagi leppida valitsuse plaaniga seada erikord sisse neile lastele, kes sünnivad 2013. aasta 1. jaanuaril ja hiljem. Nimelt näeb valitsuse eelnõu ette täiendava makse tegemise vanema kogumispensioni kontole lapse esimese kolme eluaasta jooksul.

„Siin on täiesti rappa mindud – on sügav vahe, kas vanem kasvatas last kaheksa aastat ja rohkem või kasvatas ta last tema kolme aastaseks saamiseni. Esimesel juhul võime kindlad olla, et pensionilisa saab tulevikus vanem, kes last ka tegelikult kasvatas,“ ütles Nestor. Sotsiaaldemokraadid esitasid täna eelnõule parandusettepaneku, mille kohaselt käib vanemapensioni maksmine kõigile samaväärsel alusel riikliku pensionikindlustuse kaudu. Muidu võib juhtuda nii, et maksame laste kasvatamise eest pensionilisa sellele inimesele, kes last tegelikult ei kasvatanudki, lisas ta.

„Sellel valitsusliidul oleks justkui mingi kohustus teha isegi õigeid asju valesti,“ sõnas Nestor.

Täiendav info:
Eiki Nestor
5183432

 

 

Tagasiside