Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Pressiteade
23. september

 

Sotsiaaldemokraat Eiki Nestori kinnitusel rikub valitsus totaalselt ära toimiva töötuskindlustuse, kui ta ei tagane plaanist suunata töötuskindlustusmaksete raha töötute koolitamisse ja palgatoetuste maksmiseks.

„Kehtiv seadus lubab inimeste tasutud töötuskindlustusmaksetest kogunenud raha kasutada üksnes töötutele hüvitise maksmiseks ja ei millekski muuks. Koolituse kulud kaetakse riigi muudest tuludest. Ja nii peabki jääma, sest vastasel korral ei vastuta riik enam Eestis hariduse korraldamise eest,“ märkis Nestor. „On lausa skandaalne, et valitsus tahab tänaseid töötuid nende endi raha eest koolitama hakata.“

Tema väitel rikub tööturuteenuste ja -toetuste seaduse ning töötuskindlustuse seaduse muutmiseelnõuga välja tulnud valitsus ka otseselt ka varasemaid kokkuleppeid. Tööturuameti kohustuste üleandmisel töötukassale lubas valitsus jätkuvalt rahastada töötute koolitust ja muid tööturumeetmeid, meenutas Nestor.

„Täna tuleb hoopis laiendada inimeste ringi, kellel on õigus töötuskindlustushüvitisele ja suurendada toetust. Töötukassas on selleks piisavalt vahendeid,“ sõnas Nestor.

Kogu loo muudab veelgi piinlikumaks tõik, et sotsiaalminister eitas 31. augustil avalikult, et valitsusel on valmimas eelnõu, mis töötuskindlustuse põhimõtteid oluliselt muudab.

Täiendav info:
SDE fraktsiooni esimees
Eiki Nestor
5183432

 

 

Tagasiside