Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Pressiteade

16. juuli

Sotsiaaldemokraatliku Erakonna fraktsiooni aseesimees Eiki Nestor kinnitas pärast tänast riigikogu kahe komisjoni ühisarutelu, et ESMiga liitumise protsessis on oluline solidaarsus Euroopaga, kuid vähemalt sama tähtis on poliitiliste otsuste langetajate solidaarsus Eesti inimestega.

„Olen veendunud, et Eestil pole moraalset õigust jääda eurotsooni kriisi lahendamisel pealtvaatajaks. Aga koos raskete, kuid hädavajalike sammudega tuleb riigil pakkuda täiendavat tuge oma inimestele. Poliitikutel on viimane aeg asuda ka tegudes leevendama erinevaid sotsiaalprobleeme, millest üheks põletavamaks on tuhanded vaesuses elavad lapsed. Solidaarsus ei saa olla ühesuunaline,“ sõnas Nestor.

Sotsiaaldemokraadid tahavad tema sõnul valitsuse liikmetelt täpselt kuulda, kust nad kavatsevad leida raha ESMiga liitumisel tekkivate rahaliste kohustuste täitmiseks. „Tegu on märkimisväärselt suure summaga. Täna on põhjust küsida, et ega valitsus ometi ei kavatse selle tarbeks laenu võtta ja Eesti võlakoormust suurendada,“ ütles parlamendi rahanduskomisjoni kuuluv Nestor.

Täiendav info:

Eiki Nestor

5183432

 

Tagasiside