Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

SDE aseesimees Eiki Nestor leiab, et Savisaare keskmise palga lubadus ei aita avaliku sektori töötajaid, töötasu peaks sõltuma hoopis palga alammäärast.

„Ükskõik kui suurt keskmist palka võivad poliitikud rahvale lubada täiesti süüdimatult, kuna keskmise palga saajat füüsiliselt ei ole olemas,” kinnitas Nestor. „Suurem osa töötajatest teenib keskmisest palgast vähem ja väiksem osa töötajatest rohkem. Kui palju keegi teenib, määratakse ära palgalepetes või teenistujate puhul valitsuse määruses.”

Nestori sõnul ei oma töötaja sissetulekute seisukohalt seega keskmine palk mitte mingit tähendust, kui 101 Riigikogu liiget välja arvata. ”Neil on tõesti kahjuks töötasu Eesti keskmisega seotud ja Savisaare lubadus on pigem palgalubadus tulevastele Riigikogu liikmetele, mitte aga avaliku sektori töötajatele,” selgitas SDE aseesimees.

Sotsiaaldemokraadid leiavad, et lisaks tänasele sisuliselt lihttöödel makstavale kohustuslikule palga alammäärale peab kokku leppima ka oskustööliste palga alammäära ja kõrgharidust nõudvatel töödel makstava palga alammäära. Aastal 2008 võiks palga alammäärad olla lihttöödel 5000 krooni, oskustöödel 8000 krooni ja kõrgharidust nõudvatel töödel 10 000 krooni. Seega töötajale tegelikus elus makstav töötasu ei sõltuks mitte keskmisest palgast vaid palga alammäärast, mis tagab, et sellest vähem maksta oleks Eesti Vabariigis seadusega keelatud.

„Savisaar käitub palgapoliitikas elevandida portselanipoes. Tammub ja trallab selles valdkonnas, millest tal pole õrna aimugi,” lisas Nestor.

 

 

 

 

 

 

 

Tagasiside