Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Pressiteade
5. juuni

 

Sotsiaaldemokraadid algatasid täna riigikogus eelnõu, mille eesmärgiks on lihtsustada tööandja pensionifondidega liitumist ja soodustada nii vabatahtlikku pensionikindlustust.

2012. aastal jõustus seadusemuudatus, mis täiendas kolmesambalise pensionisüsteemi vabatahtliku pensionikindlustuse osa tööandja pensioniga. „Madalate sissetulekute tõttu ei ole liitumine vabatahtlike pensionifondidega Eestis kuigi laialdane. Ka hiljuti loodud tööandja pension on sisuliselt kasutamata võimalus,“ selgitas Sotsiaaldemokraatliku Erakonna fraktsiooni aseesimees Eiki Nestor.

Sotsiaaldemokraatide eelnõu alusel peab tööandja, kes teeb töötaja eest sissemakse tööandja pensionifondi, tasuma senise 33 protsendilise maksumäära asemel 13 protsenti. „Kui tööandja tahaks täiendavalt panustada töötaja pensionikindlustusse, on ta täna kohustatud tegema makseid ka esimesse ja teise sambasse, mis mõjub pärssivalt. Tööandja pension tuleb muuta enam kättesaadavaks,“ ütles Nestor.

Sotsiaalmaksuseaduse muudatus võimaldab Nestori sõnul liitunute arvu suurendada ja parandada inimeste kindlustatust pensionieas.

Lisainfo:
Eiki Nestor
5183432

 

 

Tagasiside