Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Pressiteade

9. jaanuar

Sotsiaaldemokraat Eiki Nestori kinnitusel näitab Põhja-Eesti regionaalhaigla plaan muuta paljudele erakorralise meditsiini osakonda pöördujatele visiidid tasuliseks kujukalt vajadust leida lahendus tervishoiu rahastamisprobleemile.

„EMOde ülekoormatus on muude teenuste alarahastuse loogiline tulemus. End halvasti tundvad inimesed ei tormaks sinna, kui neil oleks mingi teine võimalus saada mõistliku aja jooksul arstiabi,“ märkis Nestor.

Tema sõnul on äärmiselt suur viga uskuda, et läinud aasta lõpul sõlmitud palgalepe aitas mingilgi moel kaasa Eesti tervishoiu paremale rahastamisele. „Ma ei näe ka ühtegi märki sellest, et võimul olev valitsus püüaks neid küsimusi kuidagi lahendada. Seetõttu on lahendusi sunnitud otsima haiglajuhid,“ selgitas Nestor.

„Ei ole sünnis panna Eesti tervishoiu rahastamine sõltuvusse sellest, kes kui kaua kannatada jaksab. Rahva tervise seisukohalt on see sulaselge rumalus. Valitsusliidu kohus on pakkuda välja pikaajalisi lahendusi,“ rääkis Nestor. „Tervishoid vajab lisaks sotsiaalmaksule täiendavaid tuluallikaid. Sotsiaaldemokraatide meelest oleks kõige selgem, kui perearstikulud saaksid tulevikus kaetud riigi muude tulude ja mitte sotsiaalmaksu arvelt.“

Riigikogus tuleb järgmisel nädalal esimesele lugemisele sotsiaaldemokraatide eelnõu, mille eesmärgiks on suurendada tervishoiu tulubaasi ja parandada arstiabi kättesaadavust.

Täiendav info:
Eiki Nestor
5183432

 

Tagasiside