Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Reformierakond ja IRL hääletasid täna riigikogu menetlusest välja sotsiaaldemokraatide eelnõu, mis nägi ette tulumaksuseaduse muutmist viisil, et tööandjatel oleks uuest aastast olnud võimalik ilma erisoodustusmaksuta rahastada tegevusi, mis edendavad töötajate tervist.

Sotsiaaldemokraatliku fraktsiooni esimehe Eiki Nestor sõnul on sotsiaaldemokraadid antud teemal esitanud eelnõusid päris mitmes riigikogu koosseisus. “Sellel kevadel tekkis ootus, et see mõistlik samm saab teoks. Kahjuks petavad reformierakondlased ja IRLi saadikud mitte ainult teisi erakondi, vaid ka valijaid ning hääletasid täna eelnõu menetlusest välja,” ütles Nestor.

Nestor märkis, et kuna juba paar kuud kehtib kord, mille alusel omavastutuse lõppedes maksab viie järgmise haiguspäeva eest hüvist tööandja ja mitte ravikindlustus, siis tekitati tööandjal selge huvi hoida oma töötajad terved. “Seetõttu tuleks lubada tööandjatel ilma täiendava maksuta rahastada tegevusi, mis edendavad töötajate tervist. See oleks mõistlik nii inimeste tervise, ettevõtete aga ka tervishoiukulude seisukohalt,” lisas Nestor.

Tulumaksuseaduse muutmise ja täiendamise seaduse eelnõu kohaselt ei oleks tuleva aasta 1. jaanuarist loetud erisoodustuseks töötajate tervisespordi kulude hüvitamist ja kulutusi haiguste ennetamiseks rakendatavatele tervishoiuteenustele.

Eelnõu järgi peetakse kulutuseks tervisespordile ja haiguste ennetamisele muuhulgas tervishoiuteenuste eest tasumist, ravimitele tehtud kulutuste hüvitamist, spordirajatiste kasutamisega seonduvate rendikulude täielikku või osalist katmist, meditsiiniliste abivahendite soetamist, töötervishoiuarsti poolt ettekirjutatud meditsiiniliste näidustuste alusel tervistavate toiduainete eest tasumist ning töökohtadel paiknevate taastuskabinettide sisustamist.

Nestori hinnangul oleks seaduse vastuvõtmisel suurenenud nende ettevõtjate arv, kes hoolitsevad oma töötajate tervise eest, sõlmivad täiendava haiguskindlustuse lepingu ning kelle töötajad saavad seega tulevikus parema juurdepääsu arstiabile. “Lõppkokkuvõttes oleks kasvanud tervisliku eluviisiga inimeste hulk ning vähenenud haigestumus. Aga paremerakondadel paistab sellest ükskõik olevat,” lisas Nestor.

Lisainfo:
Eiki Nestor
SDE fraktsiooni esimees
[email protected]
GSM 518 3432
 

Tagasiside