Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

PRESSITEADE
21.november 2007

Nestor:  Palgavaidlus eelarve arutelus on olnud õpetlik

Eiki Nestori sõnul täidavad sotsiaaldemokraadid 2008. aasta riigieelarves lubadust tõsta avaliku sektori palka, kuid kahjuks töötavad sellele vastu keskerakondlased, kes lubasid valimiskampaanias viia avaliku sektori töötasu keskmiselt 25 000 kroonini kuus.

Keskerakonna etteheide on stiilis: „Ega meil ei ole midagi selle vastu, kui te palku tõstate, ainult üks küsimus – miks te palku tõstate?” ütles SDE fraktsiooni esimees Nestor.
Pärast 2008. aasta riigieelarve vastuvõtmist võivad sotsiaaldemokraadid õigusega riigiametnike palgatõusu kohta öelda: tehtud. Kahjuks ei saa sama teha keskerakondlased, kes vastupidiselt oma valimislubadusele teevad ettepaneku vähendada avaliku sektori palgakulusid.

Nestor juhtis keskerakondlaste tähelepanu asjaolule, et isegi IRLi esimees Mart Laar loobus oma populistlikust nõudmisest vähendada ministeeriumite palgakulusid olukorras, kus võrreldavatel ametikohtadel on avalikus sektoris palgad 2000 krooni madalamad kui erasektoris.

„Loodame, et riigieelarve lõpphääletusel muudavad keskerakondlased meelt ning asuvad koos sotsiaaldemokraatidega täitma valimislubadust avaliku sektori palga tõstmiseks,” ütles Nestor.

Lisainfo:
Eiki Nestor
Riigikogu Sotsiaaldemokraatliku Erakonna fraktsiooni esimees
Tel: 51 83 432
[email protected]

Teate edastas:
Karin Tammer
[email protected]
SDE pressiesindaja Riigikogus
555 89 250
631 6650

Tagasiside