Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Pressiteade
24. oktoober

 

Sotsiaaldemokraat Eiki Nestor märkis täna riigikogus, et ühtpidi saadab 2013. aasta riigieelarvekava koalitsioonipoliitikute mõõdutundetu trummipõrin ja teisalt tavapärane kurtmine, et raha ei ole.

Nestori sõnul on opositsioon valmis valitsusele appi tulema ja näitama, kuidas riigi tulusid suurendada, selmet tuua kogu aeg põhjenduseks, et raha ei ole. Alustada võiks kasvõi sellest, kuidas panna piir ehitusobjektidel jätkuvalt vohavale ümbrikupalkade maksmisele.

Sotsiaaldemokraatide selgeks eelistuseks tuleva aasta eelarves on lastetoetuste kolmekordistamine ja õpetajatele 20-protsendilise palgatõusu tagamine. „Koalitsiooni poolt lastetoetuste reformiks nimetatu maksab aastas pisut enam kui neli miljonit eurot. Meie lastetoetuste muudatusettepanek maksab 109 miljonit eurot. Need 60000 last, kellele on lubatud kuus 9,59 eurot juurde, saaksid meie muudatuse läbiminemisel kuus juurde 38 eurot. Ühed räägivad reformist, teised muudatusest,“ ütles Nestor. Tema sõnul on tegu tõsise kuluga, mille katmise kohta teevad sotsiaaldemokraadid ka ettepaneku.

Õpetajatele lubatud 11-protsendilise palgatõusu osas on samas üleval arvukalt küsimärke – täna on rahulolematud nii omavalitsused, koolidirektorid kui õpetajad, lisas Nestor.

Veel soovitas Nestor valitsusel mitte end upitada tänase rahanduspoliitikaga, mis on vastupidine enamikule Euroopale. „Kust võtta suuri summasid, kui me Euroopa Liitu ei kuuluks,“ lausus Nestor. „Maksuvabasid reedeid tegelikult ei ole,“ sõnas ta.

Täiendav info:
Eiki Nestor
5183432

 

 

Tagasiside