Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Sotsiaaldemokraatlik Erakond

Pressiteade
2. september

 

Sotsiaaldemokraatliku Erakonna kinnitusel on jätkuvalt kõrge tööpuuduse taseme juures päevselge, et töötuks jäänud inimeste hüvitised peavad kasvama ja töötu abiraha suurenema.

„On tõsiasi, et töötute arv on vähenenud oodatust aeglasemalt. Samuti annavad arengud maailmamajanduses põhjust kartuseks, et kõrge tööpuudus jääb meid veel pikaks ajaks kummitama. Samas tahab valitsus 2011. aasta eelarvet tasakaalustada töötuskindlustuse ülelaekumiste arvel enam kui ühe miljardi krooniga,“ märkis Sotsiaaldemokraatliku Erakonna fraktsiooni esimees Eiki Nestor. „Olukorda, kus töötuse kõrgperioodil takistatakse tööinimeste endi poolt tehtud kindlustusmaksete kasutamist raske aja paremaks üleelamiseks, ei saa kuidagi õigustada.“

Seetõttu tuleb Nestori sõnul võimalikult kiiresti laiendada töötuskindlustushüvitist saavate inimeste ringi ning tõsta koondatutele makstavaid hüvitiste ja töötu abiraha suurust. Vastavad ettepanekud on kirjas sotsiaaldemokraatide poolt kevadel esitatud töölepinguseaduse ja töötuskindlustuse seaduse muutmise eelnõus, mis jõuab sügisel riigikogu suurde saali.

Ühtlasi kutsus Nestor valitsusliidu poliitikuid üles suhtuma töö kaotanud inimestesse lugupidavalt. „Rahandusminister leidis hiljuti, et suur osa töötutest on raske kontingent. Ligi, töötud on inimesed, mitte kontingent! Kõik algab suhtumisest,“ sõnas Nestor.

Lähem info:
Eiki Nestor
5183432

 

 

Tagasiside