Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Pressiteade, 6. juuni

Sotsiaaldemokraatlik Erakond esitas tulumaksuseaduse muutmiseelnõule parandusettepaneku, mis jätab inimestele alles täna kehtivad koolitusi ja annetusi puudutavad soodustused.

Valitsus tahab eluasemelaenude intresside, koolituskulude ja annetuste mahaarvamiste kogusumma langetada juba 2012. aasta alguses 3196 eurolt 1920 eurole.
„Kavandatav muudatus piirab selgelt koolitamis-ja annetamisvõimalusi. Tulevase kinnisvarabuumi ärahoidmise sildi all ei ole tarvis vähendada inimeste võimalusi end koolitada ja ka annetada,” ütles Sotsiaaldemokraatliku Erakonna fraktsiooni aseesimees Eiki Nestor.
„Samuti ei saa me nõus olla plaaniga, mis rikub laenuvõtjate õigustatud ootusi. Inimesed võtsid ju laenu teadmises, et neil on õigus teha tuludeklaratsiooni esitades mahaarvamisi 3196 euro ulatuses,” lisas Nestor.
Sotsiaaldemokraatide ettepaneku kohaselt jääb juba võetud eluasemelaenude intressidele kehtima senine lagi. Madalama, 1920 euro suuruse mahaarvamiste ülempiiriga peavad aga arvestama need inimesed, kes võtavad maja või korteri ostuks laenu pärast 1. jaanuarit 2012.
Veel teevad sotsiaaldemokraadid riigikogule ettepaneku kaotada koolituskuludelt erisoodustusmaks, mis valitsuse väljapakutud sõnastuses ei anna küllaldaselt võimalusi töötajate koolitamiseks.
Erakonna kolmas muudatusettepanek jätab eelnõust välja sätte, mis alandab tulumaksumäära 2015. aastal 20 protsendini. „Võimuliidu saadikud saavad juba järgmise aasta eelarve arutelul aru, et seda 70 miljonit eurot on elu edendamiseks hädasti vaja. Täpselt samamoodi on 2015. aasta eelarvega. Lastetoetused vajavad tõstmist, õpetajad, päästjad ja kultuuritöötajad palgatõusu, arstid ei peaks Eestist lahkuma,” lausus Nestor.
Valitsuse algatatud tulumaksuseaduse muudatused läbisid riigikogus esimese lugemise eelmisel nädalal.

Täiendav info:
Eiki Nestor
5183432

 

Tagasiside