Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Pressiteade
23. september

Sotsiaaldemokraadid nõuavad rahandusminister Jürgen Ligilt otsustavat tegutsemist võitluses suuremahuliste kütuseaktsiisi- ja käibemaksupettustega.

„Rahandusministeeriumi eelarveprognoos vähendas oluliselt nii 2013. aasta kui 2014. aasta oodatavaid kütuseaktsiisi ja käibemaksu laekumisi. Kahe maksu kahanevad laekumised lähevad vastuollu majanduse arengu loogikaga. Nende põhjuseks võib pidada taas kasvanud maksupettusi,“ ütles Eiki Nestor.

Kahjuks on riigikogu rahanduskomisjonis toimunud arutelud näidanud, et valitsusel ei ole ühtegi vastust küsimusele, kuidas tõkestada maksupetturite toimetamist. „Aeg ei oota, Jürgen Ligi! Maksupettused nõuavad kiiret ja resoluutset tegutsemist, kus täitevvõim ja parlament peavad koostööd tegema. Igasugused maksupettused kärbivad riigi võimalusi tõsta kas lastetoetusi või õpetajate palka,“ kinnitas Nestor.

Ligile adresseeritud arupärimises küsivad sotsiaaldemokraadid, millised on valitsuse ettepanekud nii kütuseaktsiisi kui käibemaksu tasumisel toimuvate pettuste vähendamiseks ja millal jõuavad vastavasisulised eelnõud riigikokku. „Kui suur on oodatav „maksuauk“ 2013. aastal? Kui suur oli see hinnanguliselt aastatel 2012 ja 2011?,“ pärivad nad rahandusministrilt.

Täiendav info:
Eiki Nestor
5183432

 

 

Tagasiside