Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Esimese pensionisamba kulud on tekitanud asjatut paanikat, sest tegemist on loomuliku osaga pensionireformist, kinnitab sotsiaaldemokraatide fraktsiooni esimees Eiki Nestor.

„Vajadus leida kate pensionireformi üleminekukuludele oli teada kogumispensioni loomisest saati,” ütles Eiki Nestor.

Kuni käesoleva aastani on pensionireformi üleminekukulud olnud kaetud riigieelarve ülelaekumistest. Lisaks on kogutud ka varu pensionikassasse, mille reserv peaks katma mitme aasta defitsiidi. „Usun, et ka 2007 aasta 4-miljardiline ülelaekumine riigieelarves saab valdavalt kasutatud pensionikulude katteks,” ütles Nestor.

„Kogumispensioni loomisel nägime selleks ette kolme katteallikat: riigi tulud, võimalikud laenud või stabilisatsioonireserv,” ütles Nestor. „Õigupoolest stabilisatsioonireserv ongi suures osas pensionireformi tarbeks loodud. Seejuures pole siiani olnud vajadust selle reservi kasutamiseks. Ka mitme järgmise aasta kulud saavad kaetud reservist, mis on tekkinud ülelaekunud maksutuludest,” ütles Nestor.

Kindlasti tuleb järgmise kavandatava riigi eelarve strateegia koostamisel kõige olulisemaks lugeda otsust, kuidas pensionireformi üleminekukulud ka pikemas perspektiivis kaetud saavad.

Möödunud aastal muudeti pensionide arvestamisel olulist pensioniindeksit nii et keskmine pension sõltub keskmisest palgast senisest enam. “See tähendas eelkõige selgust pensionäride kui ka riigi jaoks. Pensionärid saavad nüüd kindlad olla, et pensionitõus ei jää palgatõusust maha ja riigile on selge, kui suureks üleminekukulud lähevad,” selgitas Nestor.

Lisainfo:
Eiki Nestor
Riigikogu Sotsiaaldemokraatide fraktsiooni esimees
Tel: 51 83 432
[email protected]

Teate edastas:
[email protected]
555 89 250

 

Tagasiside