Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Pressiteade
 

12. aprill

Riigikogu Sotsiaaldemokraatliku Erakonna fraktsiooni esimees Eiki Nestor esitab täna peaminister Andrus Ansipile arupärimise saamaks teada, millal teeb valitsus lõpu põhiseaduse rikkumisele omavalitsuste rahastamisel.

Märtsi keskel tunnistas Riigikohus põhiseadusega vastuolus olevaks selle, et Eestis on jäetud seadustamata, kuidas eristada omavalitsustele riiklike kohustuste täitmiseks mõeldud raha kohaliku elu küsimuste lahendamiseks mõeldud rahast.

„On tõsine oht, et ka 2011. aasta riigieelarve kuulutatakse põhiseadusega vastuolus olevaks, kui selle kinnitamise ajaks pole suudetud vajalikke õigusakte vastu võtta,“ märkis Nestor. Seetõttu küsib Nestor Ansipilt, milliseid seadusi kavatseb valitsus muuta ja millal jõuavad vajalikud eelnõud riigikokku.

„Riigieelarve esitamise ainuõigus on valitsusel ja seepärast tuleb selle arutamise ajaks selgus majja saada,“ selgitas Nestor. „Paraku pole valitsus kuidagi märku andnud, et ta sooviks siin selgust luua.“

Sisuliselt nõudis Riigikohus oma otsusega haldusreformi läbiviimist, mille vajadust on aga peaminister korduvalt eitanud, lisas ta.

Lisainfo:
Eiki Nestor
5183432
 

 

Tagasiside