Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Pressiteade
23. oktoober

Sotsiaaldemokraadid tegid täna ettepaneku moodustada riigikogu juurde ajutine probleemkomisjon, kus erakonnad saaksid omavalitsuspoliitikat puudutavates ühistes seisukohtades kokku leppida ja ammu oodatud haldusreformi lõpuks käima lükata.

„Juba pikka aega on teravalt üleval vajadus muuta omavalitsuste halduskorraldust. Seda on aastaid rõhutanud omavalitsused ise, samuti erinevad poliitikud, teadlased, juristid, aga ka kõik regionaalministrid. Paraku puuduvad ühtsed vaated küsimuses, kas ja kuidas reformi läbi viia. Leiame, et antud protsessis peab senisest märksa suurema rolli võtma riigikogu, mis on erakondadeüleseks kokkuleppeks parim koht,“ põhjendas Neeme Suur sotsiaaldemokraatide algatust. Suure sõnul on viimane aeg reformi asjus kokku leppida ja tegutsema hakata, sest vastasel juhul satub tõsisesse ohtu nii teenuste kättesaadavus maal kui ka kohalik demokraatia.

Otsuse eelnõu järgi on loodava komisjoni ülesanneteks riigi omavalitsuspoliitika hetkeseisu ning võimalike arengusuundade kirjeldamine, riigikogus esindatud erakondade ühiste seisukohtade väljatöötamine ja ka erimeelsuste kaardistamine. Samuti on komisjoni pädevuses riigikogule ja valitsusele ettepanekute tegemine.

Algatajad pakuvad, et üheksaliikmelise probleemkomisjoni volitused kestavad pool aastat.

Täiendav info:
Neeme Suur
5072228

 

 

 

Tagasiside