Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Pressiteade
12. oktoober

Sotsiaaldemokraat Sven Mikser kinnitas täna riigikogu kõnetoolist, et peaminister Andrus Ansip eksitas mitme aasta vältel inimesi juttudega sellest, kuidas uus töölepinguseadus tagab tööturu turvalise paindlikkuse.

„Juba siis ütlesid sotsiaaldemokraadid korduvalt, et valitsusjuhi ja Reformierakonna lähenemine on primitiivne. Paraku kadus kriisi puhkedes turvalisus ja jäi üksnes paindlikkus,“ ütles Mikser töölepinguseaduse ja töötuskindlustusseaduse muudatuste arutelul. Möödunud nädalal avaldatud Eesti teadlaste uuringu järgi on Eestis makstavad töötuhüvitised ühed madalamad Euroopa Liidus ja töötute vaesusrisk üks kõrgemaid, lisas Mikser.

Tema sõnul on hädavajalik muuta Eesti sotsiaalkaitse süsteem tõhusamaks, mida sotsiaaldemokraadid oma eelnõuga ka taotlesid.

„Turvaline paindlikkus peab olema tõepoolest kombinatsioon turvalisusest ja paindlikkusest. See ei tähenda mitte ainult tööandja väiksemaid kohustusi koondamisel, vaid ka suuremaid kulutusi aktiivsele tööpoliitikale ja elukestva õppe efektiivset korraldamist. See tähendab töötukindlustushüvitist saavate inimeste ringi laiendamist ja töötu toetusraha tõstmist,“ rääkis Mikser. „Turvalist pindlikkust rakendavad riigid saavad aru, et töötus on terve ühiskonna probleem. Et tööle saamiseks tuleb töötu toimetulekut toetada, teda koolitada ja mitte näljutada.“

Sotsiaaldemokraadid tahavad viia riigi poolt makstava töötu abiraha pooleni alampalgast ja taastada võimuliidu poolt läinud aastal tühistatud kõrgemad hüvitiste määrad koondatud inimestele. Kõigeks selleks on töötukassas piisavalt vahendeid. „Töötukindlustus on just seesugune kindlustus, kuhu makstakse raha sisse siis, kui on head ajad, ja kust makstakse raha välja siis, kui on halvad ajad,“ lausus Mikser.

Võimuliidu saadikud hääletasid eelnõu menetlusest välja.

Täiendav info:

Sven Mikser
5073458

Tagasiside