Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Pressiteade

7. detsember
 
 
 
Sotsiaaldemokraatliku Erakonna esimees Sven Mikser ütles riigikogus enne 2012. aasta riigieelarve lõpphääletust, et uue eelarvega liigub riik inimestest kaugemale.
 
„Parlamentaarses riigis peaks valitsuse poolt riigikogule arutamiseks antud eelnõu paremaks saama. Kahjuks see nii ei ole. Kogu menetlus peegeldas üht üldisemat protsessi Eesti poliitikas – nimelt seda, kuidas riik liigub inimesest kaugemale. Nii võõrandub riik ja riigivõim oma inimestest,“ märkis Mikser. „Me investeerime oma raha, et saada Brüsselist kiita, aga ei investeeri omaenda inimestesse. Tulemuseks on inimeste lahkumine Eestist.“
 
Mikser avaldas kahetsust, et parlamendi enamus ei toetanud opositsiooni põhimõttelisi ja tulevikku suunatud muudatusettepanekuid. Sotsiaaldemokraadid taotlesid muu seas 19 eurose lapsetoetuse kolmekordistamist, palgatõusu õpetajatele ning üliõpilaste õppetoetuste suurendamist. Erakonna ettepanekud nägid ette ka omavalitsuste tulubaasi suurendamise, tasuta koolitoidu gümnasistidele ja lasteaedade programmi taastamise.
 
„Kui me tahame tulevikus oma riigi ja rahva arengusse investeerida, panustada meie kõige väärtuslikumasse ressurssi – Eesti inimvarasse, siis tuleb eest ära võtta ideoloogilised silmaklapid, mis ei lase ringi vaadata täiendavate tuluallikate järele,“ lausus Mikser. „Need ei tohi ühest küljest pärssida ettevõtlikkust ja ettevõtlust, teisalt peavad nad olema sotsiaalselt õiglased ja kolmandaks andma riigile raha vajalike asjade tegemiseks.“
 
Kuna valitsuskoalitsioon ei võtnud sisulistes asjades opositsiooni kuulda, hääletasid sotsiaaldemokraadid järgmise aasta riigieelarve vastu.
 
 
Täiendav info:
Sven Mikser
6316603
 
Tagasiside