Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Pressiteade

9. veebruar

 

Sotsiaaldemokraatliku Erakonna esimees Sven Mikser kinnitas täna riigikogus, et valitsusliidu poolt läbi surutav kõrgharidusreform on ilma piisava rahalise katteta ega too üliõpilastele oodatud kujul tasuta kõrgharidust.

„Sotsiaaldemokraadid ei saa pooliku lahenduse poolt hääletada, sest tuhandetele noortele on antud lootust tasuta õppeks, seaduse reaalseks tulemuseks võib olla aga lootuse täitumata jäämine ja seega tudengite petmine,“ ütles Mikser enne lõpphääletust.

Tema sõnul on välja kujunenud hämmastav olukord, kus nn tasuta kõrghariduse seadus on kutsunud esile üliõpilasorganisatsioonide massilised protestid. „Ühiskonnast, kus inimesi taheti vägisi õnnelikuks teha, aga nad ise selle vastu võitlesid, peaksime me juba kaugel olema,“ lausus Mikser.

Sotsiaaldemokraadid toetavad Mikseri kinnitusel üleminekut tegelikule tasuta kõrgharidusele, mis eeldab riikliku koolitustellimuse otsustavat suurendamist ja vajaduspõhiste õppetoetuste samaaegset rakendamist.

„Tasuta kõrghariduse loosungi täitmine reaalse sisuga vajab oluliselt suuremat rahalist katet,“ rääkis Mikser. „On selge oht, et kõrgharidus muutub raskemini kättesaadavaks just vähemkindlustatud noortele. See aga tähendab haridusliku kihistumise jätkuvat süvenemist.“

 

Täiendav info:

Sven Mikser

6316606

Tagasiside