Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Pressiteade

26. oktoober
 
 
 
Sotsiaaldemokraatliku Erakonna esimehe Sven Mikseri kinnitusel seisavad sotsiaaldemokraadid riigieelarve edasisel menetlemisel ennekõike selle eest, et 2012. aastal tõuseksid õpetajate palgad ja  kolmekordistuksid lapsetoetused. 
 
Mikseri sõnul pole sotsiaaldemokraadid valitsuse esitatud eelarveprojektiga rahul, mis vajab otsustavat muutmist.
 
„Eelarve suurimaks puuduseks on ebaõiged prioriteedid. 1500 õpetajat nõudis siinsamas Lossi platsil õiglast töötasu. Ometi ei näe me, et valitsus oleks nende ootusi tõsiselt võtnud. Hoopis vastupidi,“ ütles Mikser oma kõnes. „Sotsiaaldemokraatide kindel soov on juba tuleval aastal tõsta õpetajate palkasid, mis on poliitilise tahte olemasolul ka võimalik.“
 
Eelarve teiseks rängaks puuduseks nimetas ta ülimadalaid lastetoetusi. „Aastaid on Eestis ainsaks üha kasvavaks peretoetuseks kõrgepalgalistele lapsevanematele makstav vanemahüvitis, mille ülemmäär on üle 2000 euro. Samas on igale lapsele 19. sünnipäevani ma makstav lastetoetus püsinud juba kümmekond aastat naeruväärse 300 krooni ehk 19 euro juures. Selline proportsioon on Eesti valitsusele tõeliseks häbiplekiks,“ rääkis Mikser.
Sotsiaaldemokraadid teevad ettepaneku seda karjuvat ebakõla muuta ja tõsta lastetoetus 60 euroni.
 
Mikseri sõnul on samas ka selge, et ilma riigieelarve tulude poolt üle vaatamata pole võimalik täita kõiki riigi ees seisvaid kohustusi.
 
 
Tagasiside