Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Pressiteade

15. november

Kuna katsed saavutada lastetoetuste tõstmise osas koalitsiooniga kompromissi luhtusid, otsustasid sotsiaaldemokraadid loobuda riigikogus muudatusettepanekute hääletamisel venitamistaktikast.

Sotsiaaldemokraatliku Erakonna esimehe Sven Mikseri hinnangul näitab Reformierakonna ning Isamaa ja Res Publica Liidu keeldumine sotsiaaldemokraatide pakutud kompromissettepanekust ilmekalt, kui suur on maailmavaateline veelahe tänase koalitsiooni ja opositsiooni vahel.

“Sotsiaaldemokraadid on andnud selge sõnumi, et lastega perede toimetuleku parandamine ja universaalse lapsetoetuste tõstmine peab olema üheks Eesti riigi kõrgemaks prioriteediks, ” ütles Mikser. “Kõnelustel koalitsioonierakondade esindajatega on saanud täiesti selgeks, et valitsuse prioriteedid asuvad mujal ja et eelarve teise lugemise käigus on mõistliku lahenduse leidmine muutunud võimatuks,“ lisas ta.

Mikseri sõnul osutus valitsusliitlaste jutt sotsiaaldemokraatide pakutud katteallikate ebasobivusest või riigieelarve vahendite ebapiisavusest tühjaks retoorikaks. “On ilmne, et need jutud olid vaid suitsukate varjamaks tõsiasja, et tänane valitsus ei kavatse lihtsalt põhimõtte pärast panustada sentigi 19,18 euro suuruse universaalse lapsetoetuse suurendamiseks pere esimesele ja teisele lapsele,” tõdes Mikser.

Sotsiaaldemokraatide esimehe sõnul jätkab erakond võitlust lastetoetuse suurendamise eest. “Meile on saanud selgeks, et universaalne lapsetoetus selle valitsuse ajal ei kasva. Seega peab meie eesmärgiks olema valitsuse moodustamine, mis tahab ja suudab astuda reaalseid samme laste vaesuse vähendamiseks ja Eesti tänaste kurbade rahvastikunäitajate parandamiseks. Me jätkame tööd selle nimel, et luua selline valitsus juba 2015. aastal,” sõnas Mikser

 

Täiendav info:
Sven Mikser
6316606

 

 

Tagasiside