Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Pressiteade
28.09

Sotsiaaldemokraatliku Erakonna esimees Sven Mikser kinnitas täna riigikogus, et sotsiaaldemokraadid seavad 2012. aasta riigieelarve menetlemise käigus esiplaanile Eesti inimeste heaolu, mitte makromajandusliku statistika.
 
Sotsiaaldemokraadid seisavad tuleva aasta eelarves õpetajate, kultuuritöötajate, päästjate, kiirabi ja sisejulgeolekutöötajate väärtustamise ning omavalitsuste parema rahastamise eest. „Oleme pikemat aega juhtinud tähelepanu vajadusele tõsta tänaseks naeruväärseks muutnud 19 eurost lastetoetust,“ lausus Mikser. „Osaliselt on neid küsimusi võimalik lahendada ka eelarve sees prioriteete muutes. Aga murrangut ei ole siin võimalik saavutada ilma riigi tulupoliitikat oluliselt muutmata.,“
 
Oma kõnes osutas Mikser ka peaminister Andrus Ansipi eelnevale poliitilisele ettekandele. „Vägisi tuli pähe sõna „suurustlev. “ Jäi mulje, et järgmisel aastal saab Eesti riik mitte ainult korda, vaid lausa valmis,“ kutsus ta valitsust üles loobuma enesekiitusest ja kelkimisest vähemasti ajal, kui maailmamajanduses toimuvad tormilised protsessid ja käiku võivad minna riskistsenaariumid.
 
„Suurustletakse isegi sellega, et pensioni tõstetakse koguni 4,4 protsendi võrra. Teisalt lubaks pensioniindeks tõsta pensioni 5,4 protsenti,“ märkis Mikser.
 
Ta avaldas lootust, et riigikogu suudab edasiste arutelude käigus käituda tõelise parlamendina, mis võimaldaks öelda, et oleme andnud oma parima seismaks Eesti inimeste heaolu eest.
Tagasiside