Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Pressiteade
12. detsember

Sotsiaaldemokraadid hääletasid täna riigikogus 2013. aasta riigieelarve vastu, kuna valitsusliit lükkas tagasi sisuliselt kõik eelarve paremaks tegemise ettepanekud.

Sotsiaaldemokraatliku Erakonna esimehe Sven Mikseri sõnul muutus vaevaliste eelarvearutelude vältel eelkõige sõnavara. „Haridusminister ei ole enam veendunud, et kõigi õpetajate palk tõuseb. Tema töö olevat tehtud ja temast ei sõltu midagi. Mõttekäigud, millest järeldub, et osade õpetajate palk ehk ei tõusegi ja seda põhjusel, et ta kooli pole veel kinni pandud, on lihtsalt küünilised,“ ütles Mikser.

Valitsusliidu poliitikud ei räägi enam ka lastetoetuste „suurejoonelisest reformist.“ Paraku ei võtnud nad arvesse sotsiaaldemokraatide muudatusi, mis oleks asjale õige näo ja teo andnud. „Tulemuseks on, et meil saab olema peresid, kes madala sissetuleku ja oma kulude tõttu saavad toimetulekutoetust, kuid ei oma õigust vajaduspõhisele peretoetusele,“ selgitas Mikser.

Sotsiaaldemokraatide liider tuletas veel meelde, et pea pooled ministrid kergitasid veel septembris oma saba lubadusega, et töötu abiraha viiakse 50 protsendini alampalgast. „Nüüd on 145 eurost saanud 101 eurot ja lubatud 50 protsenti veeretatud kiirabi ja residentide südametunnistusele. See on näotu.“ sõnas Mikser, osutades asjaolule, et töötutoetuse tõstmise asemel eelistas koalitsioon jagada poliitilist katuseraha. „Eelarve sai menetlemise käigus endale ka õige nime – tegu on murtud lubaduste eelarvega,“ lausus Mikser.

Sotsiaaldemokraadid soovisid oma ettepanekutega tõsta tegelikkuses lastetoetusi, soodustada uute lasteaiakohtade teket, tagada õpetajatele, kultuuritöötajatele, politseinikele, päästjatele ja piirivalvuritele õiglasem palgatõus ning heastada omavalitsustele tehtud ülekohus. Koos katteallikatega esitamisega nägid nad ette valitsussektori tasakaalu mõningase parandamise ja reservide kokkuhoiu.

Täiendav info:
Sven Mikser
6316616

 

 

Tagasiside