Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu sotsiaaldemokraadist liige ja Naiskogu Kadri Tallinna piirkonna esinaine Marianne Mikko juhib tänasel võrdse palga päeval tähelepanu asjaolule, et naise väiksem palk on kaotus kogu leibkonnale

Võrdse palga päeva tähistatakse 13.aprillil, kuna just siis teenivad naised välja meeste möödunud aasta palga.

“Naise kolmandiku võrra madalam palk tähendab seda, et kogu leibkonna sissetulek on väiksem, mis on samamoodi kaotus nii lastele kui ka partnerile,” ütles Mikko.

Ta kutsub üles mehi naiste kõrval seisma ja julgustama palgaläbirääkimistel enda eest välja astuma.

Valitsuse tegevuskava järgi on juba sel aastal  plaanis anda Tööinspektsioonile õigus kontrollida, kas tööandjad maksavad naistele ja meestele sama või võrdväärse töö eest võrdset palka. “Pean oluliseks, et palgalõhe olemasolul saaks see teatavaks kõigile ettevõttes töötavatele inimestele. Pean siiralt lugu nendest tööandjatest, kes maksvad meestele ja naistele sama töö eest võrdset palga ning ootan, et ka teised nende eeskuju järgiksid,” lisas Mikko.

Tänase võrdse palga päeva puhul jagavad Naiskogu Kadri liikmed tööpäeva lõpus Tallinnas Kristiine keskuse juures möödujatele tuhatkond roosi. “Palgalõhe päev on kurb päev ka siis, kui räägime sellest läbi lillede,” selgitas Mikko.

 

Marianne Mikko

56463614

Tagasiside