Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Pressiteade
2. mai

Justiitsminister Kristen Michalil tuleb sotsiaaldemokraatide nõudel riigikogu ees selgitada, milline on justiitsministeeriumi tegevuskava perevägivalla vastu võitlemisel.

Sotsiaaldemokraate ajendas Michalile arupärimist esitama Pärnu maakohtu 26. aprilli otsus lõpetada prokuröri taotlusel Toivo Kuldmäe perevägivalla kriminaalasja menetlus. Nimelt leidis prokurör, et aastaid jõhkralt oma naist ja poega peksnud firmajuhi süüasi ei ole suur ja puudub ka avalik huvi, kuna tegu on peresisese konfliktiga.
„Pereliikmete peksmistega seonduvad kriminaalasjad lõpevad sageli avaliku huvi puudumise tõttu või lepitusmenetlusega, millega ei saa kuidagi leppida,” ütles arupärimise algataja Marianne Mikko. „Sotsioloog Iris Pettai hinnangul hakkab meil taas maad võtma kümmekond aastat tagasi prokuröride ja kohtunike seas levinud suhtumine, et riik ei peaks sekkuma nn mõõdukasse koduvägivalda, kus ohvrit surnuks või invaliidiks ei peksta. See on väga ohtlik trend.”
Koos kuue kolleegiga küsib Mikko ministrilt, kas võitlus perevägivallaga on justiitsministeeriumi jaoks ikka prioriteet. Samuti peab Michal ütlema, kas kohtunikud ja prokurörid on läbinud lähisuhtevägivallaga seotud koolituse ja kui ei, siis mida on kavas selle lünga täitmiseks ette võtta.
„Kuldmäe on tuntud ettevõtja, mistõttu on avalikkuse õiglustunnet eriti sügavalt riivatud. Tahame teada, kas tuntud isikutele on rohkem lubatud, kui nad panevad lähisuhetes toime teise astme kuriteo,” märkis Mikko, kes esitas arupärimise koos Helmen Küti, Sven Mikseri, Indrek Saare, Karel Rüütli, Andres Anvelti ja Kajar Lemberiga.

Täiendav info:
Marianne Mikko
56463614
 

Tagasiside