Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Pressiteade
7. november

NATO Parlamentaarse Assamblee delegatsioon väisas nädala vältel Lõuna-Koread. Delegatsioon, kuhu kuulus ka Eesti sotsiaaldemokraat Marianne Mikko, kohtus Korea Vabariigi Rahvusassamblee kolleegide kõrval kaitseminister Han Min-koo ja asevälisminister Cho Tae-yuliga.

“Lõuna-Korea poliitikud jagasid oma muret seoses Põhja-Koreaga. Meie andsime ülevaate Euroopa tõsisest julgeolekuolukorrast ja Ukraina kriisist,” kommenteeris kohtumisi NATO Parlamentaarse Assamblee Eesti delegatsiooni juht Marianne Mikko.

“Kutsusin Korea valitsust ühinema sanktsioonidega Venemaa vastu. Ilmestasin oma mõtet näitega, et kui Eesti oleks olnud 1950. aastal iseseisev riik, oleks meie väekontingent tingimata võidelnud Korea vabaduse eest. Ilma 16 riigi abita poleks Korea Vabariik see, mis ta täna on. Mulle ja meie delegatsiooni liikmetele näis, et see ajalooline paralleel jõudis Korea Vabariigi poliitilisele eliidile pärale,” märkis Mikko Lõuna-Korea visiiti kokku võttes.

11 riigist pärit NATO Parlamentaarse Assamblee esindajad eesotsas Sverre Myrliga viibisid Korea Vabariigis 2.-7. novembrini.

Täiendav info:
Marianne Mikko
56463614

 

 

Tagasiside