Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Pressiteade, 27. mai
 

Sotsiaaldemokraadist riigikaitsekomisjoni liige Marianne Mikko kinnitas täna ligi 70-le ohvitserile esinedes, et Eesti julgeoleku- ja kaitsepoliitikas on NATO kõrval vajalik enam panustada Euroopa Liidule.

Mikko kohtus 27. mail BALTDEFCOLi vanemstaabiohvitseride kursusel (Joint Command and General Staff Course) õppivate ohvitseridega ja pidas neile ettekande tsiviil-militaarkoostööst ning Riigikogu rollist tsiviiljuhtimises.

“Kaitseküsimustes võiks Euroopa mõõdet rohkem olla, “ ütles Mikko ohvitseridele. “Kolm Balti riiki peaksid olema aktiivsemad ja nähtavamad Euroopa kaitsevõime arendamisel.” Lissaboni leppega laienes Euroopa Liidu liikmesriikide tihedam koostöö ka kaitsepoliitikale, mida tuleb senisest paremini ära kasutada, märkis Mikko.

Enam kui kümnest riigist pärit kolledži õppurid külastasid oma õppereisil Eesti, Läti ja Leedu pealinnu. Ringreisi eesmärgiks on tutvudstada ohvitseridele Balti riikide julgeoleku- ja kaitsepoliitikat, kaitsevägede ülesehitusest ja kaitseplaneerimisest.

Täiendav info:
Marianne Mikko
56463614
 

 

Tagasiside