Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Pressiteade
25. jaanuar

 

Riigikogu Euroopa Liidu asjade komisjon lükkas täna häältega 9:8 tagasi Euroopa Komisjoni direktiivi, mis nägi ette sookvootide kehtestamise börsiettevõtete nõukogudes.

„Tegu on mitteeuroopaliku ja lühinägeliku otsusega, millega valitsuskoalitsiooni saadikud näitasid oma iganenud arusaamu soorollidest,“ ütles sotsiaaldemokraadist Euroopa Liidu asjade komisjoni aseesimees Marianne Mikko. „Kahjuks astub Eesti siin ühte jalga endise idabloki riikidega ja mitte vanade Euroopa Liidu liikmesriikidega, kes tahavad ka päriselt suurendada naiste esindatust otsustustasandil.“

Mikko sõnul läheb tänane tasavägine hääletus vastuollu ka 2011. aastal riigikogus konsensuslikult kinnitatud ja soolise võrdõiguslikkuse tagamisele suunatud otsusega, mis kohustas valitsust töötama välja tegevuskava meeste ja naiste palgalõhe vähendamiseks.
 

Mullu novembris kiitis Euroopa Komisjon heaks direktiivi eelnõu, mille kohaselt peab aastaks 2020 olema ettevõtete nõukogudes vähemalt 40 protsenti naisi. See direktiiv puudutab börsil noteeritud äriühinguid, kus on üle 250 töötaja ning aastakäive üle 50 miljoni euro. Vastav algatus pärineb Euroopa Parlamendi liberaalide leerist ehk siis Reformierakonna poliitilisest perekonnast.

Täiendav info:
Marianne Mikko
56463614

 

 

 

Tagasiside