Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Euroopa Nõukogu Parlamentaarse Assamblee Eesti delegatsiooni juht ja Riigikogu SDE fraktsiooni liige Marianne Mikko leiab, et tulevase Euroopa Nõukogu ministrite nõukogu eesistujariigina peab Eesti end tõestama soolise võrdõiguslikkuse põhimõtete sisulise ellu viijana.

„Meil tuleb võimalikult kiiresti, juba käesoleval aastal ratifitseerida Istanbuli konventsioon, pole mingit põhjust sellega viivitada,“ tõi ta näite. Lisaks on tema sõnul soolist võrdõiguslikkust kui tähtsat teemat võimalik tõstatada ka parlamendi ja valitsuse tasandil. „On kõigi huvides, et valitsus näitaks üles kõrgendatud huvi ja loomulikult ka vastutust võrdõiguslikkusega seonduvate probleemide lahendamisel. Selles osas võiksime eesistujariigina kogu Euroopale eeskujuks olla ning sõnadest lõpuks tegudeni jõuda.“

Valitsuse istungite päevakorras on neljapäeval Eesti Euroopa Nõukogu ministrite komitees eesistumise tegevuskava heakskiitmise eelnõu, mida esitleb välisminister Marina Kaljurand. Eesistujana on Eesti oma prioriteetidena välja kuulutanud laste õigused, võrdõiguslikkuse ja õigusriigi küberruumis. „Võrdõiguslikkus on ka igapäevatasandil ääretult oluline teema – naiste õigused on inimõigused. Meil on nüüd võimalus sisulise tegevuse kaudu hoida oma lippu kõrgel 47 riigi ees,“ nentis Mikko.

Lisainfo: Euroopa Nõukogu Parlamentaarse Assamblee Eesti delegatsiooni juht ja Riigikogu SDE fraktsiooni liige Marianne Mikko leiab, et tulevase Euroopa Nõukogu ministrite nõukogu eesistujariigina peab Eesti end tõestama soolise võrdõiguslikkuse põhimõtete sisulise ellu viijana.

Marianne Mikko, 56463614

Tagasiside