Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Pressiteade
23. oktoober

Riigikogu kiitis täna 52 poolthäälega heaks sotsiaaldemokraatide algatatud seaduse, mille järgi peab tulevane Eesti kandidaat Euroopa Komisjoni voliniku kohale läbima esmalt tuleristsed riigikogus.

„Meie seadus muudab volinikukandidaadi esitamise korda. Valitsus ei nimeta Eesti kandidaati enam ainuisikuliselt. Valitsuse poolt nimetatud poliitik peab käima läbi ka Toompeal riigikogu saadikute küsimuste risttulest enne, kui ta satub Brüsselis või Strasbourgis europarlamendi liikmete teravdatud tähelepanu alla. Raske õppustel, kerge lahingus,“ tutvustas Marianne Mikko Sotsiaaldemokraatliku Erakonna demokraatiapaketti kuuluvat seadust.

Mikko sõnul kuuluvad taolised kuulamised parlamentaarse demokraatia juurde. „Läbipaistvus ja avalikkuse kaasamine on sotsiaaldemokraatide jaoks tähtis. Nagu ka see, et Eesti volinik oleks Brüsselis parim, keda meil on välja panna,“ lausus Mikko.

Ta tõi paralleeli eile ametisse kinnitatud uue Euroopa Komisjoniga. „Euroopa Parlamendi otsusele eelnes ridamisi tunde kestvaid tõsiseid kuulamisi. Selles protsessis oli draamat, aga ka tragöödiat. Näiteks tuli välja vahetada Sloveenia volinikukandidaat, kuna europarlament ei pidanud Sloveenia ekspeaministrit Euroopa Komisjoni voliniku vääriliseks,“ rääkis Mikko.

Täiendav info:
Marianne Mikko, 56463614
 

 

Tagasiside