Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Pressiteade

24. jaanuar

Sotsiaaldemokraat Marianne Mikko esitas täna arupärimise peaminister Andrus Ansipile, et küsida, miks Eesti valitsus tõrjub euroopalikku soolise võrdõiguslikkuse tagamist.

Läinud aasta 13. detsembril otsustas valitsus, et ei toeta Euroopa Komisjonist tulnud algatust kehtestada sookvoodid börsiettevõtete nõukogude liikmetele. Mullu novembris kiitis Euroopa Komisjon heaks direktiivi eelnõu, mille kohaselt peab aastaks 2020 olema ettevõtete nõukogudes vähemalt 40 protsenti naisi. See direktiiv puudutab börsil noteeritud äriühinguid, kus on üle 250 töötaja ning aastakäive üle 50 miljoni euro. Vastav algatus pärineb Euroopa Parlamendi liberaalide leerist ehk siis Reformierakonna poliitilisest perekonnast, selgitas Marianne Mikko.

„Valitsuse sammud ei ole kuidagi kooskõlas soolise võrdõiguslikkuse seadusega, mis kohustab riigiasutusi ühiskonnas soolist tasakaalu süstemaatiliselt ja eesmärgistatult edendama,“ märkis Mikko.

Seepärast küsivad sotsiaaldemokraadid Ansipilt, kas valitsuse ei tingisid iganenud stereotüüpsed seisukohad naiste rolli kohta või ratsionaalsed argumendid. Ühtlasi paluvad nad peaministril tutvustada valitsuse otsuse tagamaid.

„Euroopa liberaalid on väitnud, et iseregulatsiooni teel kulub veel 40 aastat enne kui naised saavutavad ettevõtete nõukogudes tasakaalustatud esindatuse. Tahame teada, mida tuleb Eesti liberaalide juhitud valitsuse arvates võrdõiguslikkuse suurendamiseks Euroopas teha,“ sõnas Mikko.

Valitsusjuhil tuleb samuti öelda, mis on takistanud tal ministrite valimisel lähtuda mõlema sugupoole võrdsest esindatusest ja miks ei ole valitsus nimetanud naisi riigile kuuluvate äriühingute nõukogudesse.

Täiendav info:
Marianne Mikko
56463614

 

 

Tagasiside