Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Sotsiaaldemokraat Mihkel Raud kinnitas täna riigikogu kõnetoolist, et üha tõsisemaks muutuv pagulaste probleem ei vaja mitte hirmutamist ja õõnsat juttu, vaid keskendumist lahenduste otsimisele.

„Oleme terve suve üksteist tolerastideks ja rahvuse reetjateks ning teisalt natsideks ja FSB agentideks sõimanud. Loodetavasti on tänaseks aur välja lastud ja me suudame probleemidele otsa vaadata. Probleemid ei ole kuhugi kadunud. Vastupidi – nad lähevad iga päevaga üha tõsisemaks,“ ütles migratsioonipoliitika arutelul kõne pidanud Raud.

Tuhanded ja tuhanded sõjakoleduste eest Euroopasse põgenejad on Raua sõnul tõsiasi, mida ei väära siinsete inimeste meelsus. „Ka ei muuda meie negatiivne või positiivne meelestatus olematuks vältimatut vajadust nende inimestega tegeleda. Seetõttu teen ma ettepaneku kuulutada välja relvarahu!,“ lausus Raud. „Ma teen ettepaneku lõpetada niigi hirmunud eesti inimeste edasine hirmutamine, sest sellest ei ole kasu. Meil ei ole mingit kasu siia saabuvate inimeste juba ette kurjategijateks ning eesti keele ja kultuuri hävitajateks tegemisest.“

Raua hinnangul on samuti aeg lõpetada õõnes jutt, kuidas Eesti valitsus on vapralt võidelnud kvootide vastu ja kuidas on tohutu töövõit see, et siia tuleb kahe aasta jooksul ainult 500 inimest. „Ka sellisest retoorikast ei ole mitte vähimatki kasu. Kasu on sellest, kui me keskendume vastuste otsimisele, sest küsimusi on palju,“ märkis Raud.

„Kuidas õpetada siia saabuvatele inimestele eesti keelt? Kuidas muuta nad osaks meie kultuurist, nende endi kultuurilist identiteeti ruineerimata? Kuidas rakendada nad tööle nii, et siia saabunud programmeerija saaks ka Eestis programmeerida ning arst inimesi ravida. Kuidas tagada lastele korralik haridus? Kuidas teha nii, et need lapsed oleksid meie koolides oodatud klassiõed ning -vennad? Kuidas aidata tohutuid üleelamisi kogenud inimesi tagasi normaalse elurütmi juurde? Kuidas kasutada selleks meie endi ajaloolisest kogemusest tulenevat empaatiat?,“ loetles Raud eesseisvaid väljakutseid.

Täiendav info:
Mihkel Raud
56607691

 

Tagasiside